گروه ها
فیلم های مستند معماری جهان
فیلم های مستند معماری ایران
ایبوک کتاب مجله معماری
دیتیل - عناصر و جزییات
اتوکد و فونت
کارشناسی ارشد سراسری
اسکیس طراحی راندو نقاشی


آموزش نرم افزار های معماری
نرم افزار های معماری
ای بوک و کتاب نرم افزار های معماری


متریال
آبجکت سه بعدی آرک مدل - Archmodel
آبجکت سه بعدی آر پی سی - RPC
آبجکت های سه بعدی Dosch Design
آبجکت ها اتومبیل


تصاویر کاغذ دیواریمحصولات مرتبط
فیلم معمار من – لویی کان – My Architect – Louis Kahn
فیلم معمار من – لویی کان – My Architect – Louis Kahn
انیمیشن خانه آبشار فرانک لوید رایت – Falling Water Frank Lloyd Wright
انیمیشن خانه آبشار فرانک لوید رایت – Falling Water Frank Lloyd Wright
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه دو – فیلم های 13 تا 23
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه دو – فیلم های 13 تا 23
فیلم مستند اسکیس های فرانک گهری - Sketches of Frank Gehry
فیلم مستند اسکیس های فرانک گهری - Sketches of Frank Gehry
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه یک – فیلم های 1 تا 13
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه یک – فیلم های 1 تا 13
فیلم کوتاه از آثار برجسته معماری – سومین و هفتمین - The Third and The Seventh
فیلم کوتاه از آثار برجسته معماری – سومین و هفتمین - The Third and The Seventh
فیلم مستند از برج خیارشور نورمن فاستر - Norman Foster - Building The Gherkin
فیلم مستند از برج خیارشور نورمن فاستر - Norman Foster - Building The Gherkin
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه سه – فیلم های 24 تا 30
فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه سه – فیلم های 24 تا 30
بازدید:     30517
نام محصول:     فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه یک – فیلم های 1 تا 13
شرکت سازنده :   arte
قیمت9000 تومان   HyperLink
توضیحات :   مجموعه حاضر ، مجموعه 13 فیلم مستند معماری می باشند که به آثار مشاهیر معماری کلاسیک ، مدرن و پست مدرن پرداخته است.

این مجموعه ، در واقع نگاهی ویژه و نو به كارهای بزرگان معماری و ارزشمندترین آثارشان می باشد که با فیلم برداری فوق العاده زیبای شبكه ی تلویزیونی اروپایی ARTE ( آرته ) تهیه شده است و در آن سعی شده است حداکثر حس فضایی محیط های خلق شده توسط این معماران را به تصویر بکشد.

مدت زمان هر فیلم بین 25 تا 30 دقیقه است كه در هركدام به بررسی اثر یاد شده از معمار پرداخته می شود.
مجموعه مستندهای معماری شبكه ی arte یكی از معروف ترین و برجسته ترین مجموعه های تخصصی معماری به شمار می رود که به دلیل عدم امکان مشاهده تمام شاهکارهای معماری موجود در گوشه کنار دنیا توسط افراد عادی ، تهیه آن برای علاقه مندان معماری ، دانشجویان و اساتید معماری که می خواند به این آثار نگاهی دقیق تر داشته باشند پیشنهاد می گردد.

این مجموعه فیلم ها ، با فرمت AVI می باشد که در کامپیوتر و همچنین DVD PLAYER هایی که امکان پخش DivX6 را دارا می باشند، قابل پخش می باشد. هر کدام از فیلم ها به سه زبان انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی (قابل انتخاب) و بدون زیر نویس می باشد.

این مجموعه شامل آثار زیر می باشد:

01. Walter Gropius – The Dessau Bauhaus ( والتر گروپیوس - مدرسه باوهاس )
02. Alvaro Siza - School of Architecture ( آلوارو سیزا - مدرسه معماری )
03. Family Lodging in Guise ( مجتمع مسکونی فامیلیستر )
04. Jean Nouvel - Nemausus (  جان نوول -  نماسوس )
05. Renzo Piano – Richard Rogers - Gianfranco Franchini – The Georges Pompidou Centre ( رنزو پیانو ، ریچارد راجرز ، جیان فرانکو فرانچینی - مرکز جرج پامپیدو )
06. Otto Wagner - The Vienna Savings ( اتو واگنر -  پست مرکزی وین )
07. Frank Lloyd Wright – Johnson Wax Administrative Building ( فرانک لوید رایت - کارخانه واکس جانسون )
08. La Galleria Umberto I ( امانوئل روکو - گالری اومبرتو )
09. Santiago Calatrava – Satolas – TGV ( سانتیاگو کالاتراوا - ایستگاه لیون - ساتولاس )
10. Peter Zumthor – The Thermae of Stone ( پیتر زومتر - حمام آب گرم پیتر زومتر )
11. FElix Duban – School of the Beaux Arts ( کاردینال مازارین - مدرسه هنرهای زیبای پاریس  )
12. Daniel Libeskind – Jewish Museum Berlin ( دانیل لیبسکیند - موزه یهود برلین )
13. Charles Garnier – The Opera Garnier ( چالرز گارنیه - اپرای گارنیه )


توضیحات تفصیلی در رابطه با هر معمار و اثر:

1 - مدرسه باوهاوس (آلمانی: bauhaus، به معنی خانه معماری - والتر گروپیوس ) - نام یک مدرسهٔ معماری و هنرهای کاربردی در آلمان بود که توسط والتر گروپیوس تاسیس شده و از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۳ به پرورش هنرمندان پرداخت و نقش مهمی در معماری مدرن و پست مدن کنونی دنیا دارد. این مکتب در سه شهر آلمان، در سه دوره زمانی (وایمار از ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۵، دسائو از ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۲ و برلین از ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۳) و تحت مدیریت سه معمار (والتر گروپیوس از ۱۹۱۹ تا ۱۰۲۷، هانس مه یر از ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰ و لودویگ میس ون دروهه از ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۳) به فعالیت پرداخت.
2- مدرسه معماری آلوارو سیزا - معمار معروف سبک مدرن ، در سالهای 1949 الی 1955، در دانشگاه پورتو معماری را تحصیل نمود. آثار معماری وی نوعی غیرعادی بودن و حس آزادی و تازگی را با انسان زمزمه می کند. مدرسه معماری او ، یکی از معروفترین مدارس معماری دنیا می باشد که در این مستند سعی در تحلیل و بررسی آن شده است.
3 - فامیلستر در گیز فرانسه - نزدیک مرز بلژیک واقع شده است. این بنا که شاهکاری از لحاظ معماری و پلان بندی در معماری مدرن اولیه است حدود 150 سال قبل طراحی و ساخته شده است و زمان بزرگترین آزمایش یعنی کاربرد حقیقی را روی آن انجام داده است. فامیلیستر به صورت یک آپارتمان چند کاره طراحی و ساخته شده است و در حقیقت پیشرو نظریه معروف لوکوربوزیه مبنی بر " شهر اندرون شهر" است. طبقه اول به عنوان فروشگاه های خانه ها کاربرد یافته و همچنین این مجموعه دارای استخر، مرکز باز آفرینی و یک مرکز تئاتر است. سیستمهای پیشرفته معماری و مهندسی جهت گرمایش و سرمایش ، پاسیوی مرکزی ، شوت زباله و توالت های عمومی در هر طبقه و .... ابداعاتی هستند که در این ساختمان 150 ساله بکار رفته است.
4- جان نوول ، نماسوس - این پروژه که در کشور فرانسه و در سال 1985-1987 توسط معمار فرانسوی ژان نوول ، در 6 طبقه اجرا شده ، مبحث این فیلم مستند می باشد. نماسوس یک تجربه رادیکال از بکار بستن اصول و مصالح صنعتی برای اجرای یک مجتمع می باشد. این مجموعه که به صورت پیش ساخته اجرا شده است در منطقه صنعتی جنوب غرب منطقه نوم ، بر روی بافت فرسوده و کهنه ساخته شده است. این مجموعه نمائی جدید از ساختمانهای عمومی را به نمایش می گذارد که به دنبال قیمت کمتر ساختمان و به تبع آن سکونت در مکانی بزرگتر و بهتر را همراه دارد.
5- رنزو پیانو ، ریچارد راجرز ، جیان فرانکو فرانچینی ، مرکز جرج پمپیدو - کار ساختن مرکز در سال ۱۹۷۱ آغاز و در سال ۱۹۷۷ پایان یافته است. مرکز پامپیدو، کتابخانه‌ای بزرگ و همگانی و موزه‌ی هنرهای مدرن است که از سمبل های معماری های تک یا تکنولوژی بسیار پیشرفته به حساب می آید. مرکز ژرژ پامییدو را رنزو پیانو ، ریچارد راجرز، و جیان فرانکو فرانچینی طراحی کرده‌اند
6- اتو واگنر ، پست مرکزی وین – اتو واگنر طرح پستخانه مرکزی را در سال 1903 در یک مسابقه برنده شد و در دو مرحله اولی مابین سالهای 1904-1906 و دومی 1910-1912 ساخته شد. هال سقف در سال 1906 کامل گردید که یک ابداع بزرگ بود با وجود اینکه قسمت کوچکی از یک پروژه بزرگ بود .در این ساختمان مرکز عمومی به صورت یک فضای ذوزنقه ای پوشیده شده است .
7- فرانک لوید رایت ، کارخانه واکس جانسون – فرانک لوید رایت یکی از مهمترین و خلاق ترین معماران و نظریه پردازان قرن بیستم می باشد که از پیشگامان سبک معماری ارگانیک به حساب می آید. رایت با تکنولوژی مدرن مخالفتی نداشت ، ولی آن را غایت و هدف تلقی نمی نمود و اعتقاد داشت که تکنولوژی وسیله است برای رسیدن به یک معماری والاتر که از نظر وی همانا معماری ارگانیک بود. این نگرش رایت در طراحی های وی نمود چشمگیری داشت تا بدان جا که در ساختمانهای کمپانی واکس سازی جانسون به صورت بارزی نمایان بود . با کمی دقت در شیوه ی طراحی این ساختمان ها میتوان یافت که از یک دیدگاه و ایده معمارانه پیروی می کنند . با نگرش عمیق در این کارها می توان شناختی بیشتر از معماری بزرگ همچون رایت بدست آورد .معماری که ایده های شگرف خود را با هنر معماری جاودان ساخت.
8- گالری اومبرتو - اومبرتو گالری یک گالری عمومی در ناپال ، جنوب ایتالیا است که مابین سالهای 1887 تا 1891 اجرا و ساخته شده است. این بنا طراحی و ساخته معمار ایتالیایی – میلانی امانوئل روکو می باشد. نام اومبرتو از نام پادشاه آن زمان ایتالیا گرفته شده است. این گالری شامل فروشگاه ها ، کافه ها و مکان های اجتماعی و همچنین اماکن خصوصی می باشد.
9- ساتولاس سانتیاگو کالاتراوا ، ایستگاه لیون –- آخرین پایانه ترنهای TGV می باشد که فرودگاه را به شهر لیون متصل می کند. این بنا که ارتفاعی در حدود 40 متر دارد ، سازه ی ترکیبی فولادی و بتنی ، کار ایستائی آنرا بر عهده دارد و طرح آن برگرفته از یک پرنده بزرگ است که بالهایش را باز نموده و آماده پرواز است. معمار این طرح سانتیاگو کالاتراوا می باشد که این پروژه را در سال 1989 در مسابقه ای به همین عنوان برنده شد و ساخت و تکمیل نمودن آن تا سال 1994 به طول انجامید.
10- پیتر زومتر ، حمام آب گرم –  والز نام یک دهکده دور افتاده در دامنه کوههای آلپ که در سالهای اخیر آوازه شهرت آن در تمام سوئیس و حتی سایر کشورها شنیده می شود. مهمترین وجه شهرت این دهکده ، آبهای معدنی گرم این منطقه و نیز حمام آب گرمی است که معمار آن شهیر ، پیتر زومتر ، در سال 1996 ساخته شده است.
11- کاردینال مازارین ، مدرسه هنرهای زیبای پاریس - مدرسه هنرهای زیبای پاریس در سال 1648 میلادی توسط کاردینال مازارین جهت توسعه مطالعات در زمینه های نقاشی ، طراحی ، مجسمه سازی ، جواهر سازی و معماری تاسیس شد . مدرسه در زمان حکومت لوئی چهاردهم تحت حکومت دولتی قرار گرفت تا به سال 1863 که توسط ناپلئون بناپارت دوباره مستقل شد.
12- دانیل لیبسکیند ، موزه یهود برلین - موزه یهود ، پروژه از دانیل لیبسکیند است که در سال 1998 ساخته شد. ایده اولیه این طرح بر اساس باور یهودیان که معتقدند در تاریخ متحمل رنج های فراوانی شده اند و فجایع زیادی را در طول تاریخ تجربه کرده اند شکل گرفته که بر اساس این باور در این پروژه از خطوط کاملا آشفته و بی نظم برای نشان دادن ایده در سبک پیدایش کیهانی استفاده نموده است.
13- اپرای گارنیه ، چالرز گارنیه - اپرای بزرگ پاریس که با نام معمار آن چالرز گارنیه ، به اپرای گارنیه معروف است. این بنا بین سالهای 1857 الی 1874 با تکنولوژی دیوار باربر ساخته شده است که در نوع خود بی نظیر است. نمای رنگارنگ ، پله های زیاد و ... این بنا را منحصر به فرد نموده است

کلید واژه ها :
مستند معماری معماري فیلم فيلم شاهکارهای شاهکار مشاهیر مشاهير مدرسه باوهاس باوهاس آلوارو سیزا سيزا فرانک لوید رایت لويد رايت سانتیاگو سانتياگو کالاتراوا ساتولاس پیتر زومتر دانیل لیبسکیند موزه یهود دانيل ليبسکيند برلين برلین والتر گروپیوس گروپيوس ژان نوول جان ژرژ پامپیدو پامپيدو جرج جورج رنزو پیانو ریچارد راجرز پيانو

قسمت هایی از تصاویر این مجموعه فیلم ها را می توانید در پایین مشاهده نمایید همچنین برای دانلود قسمت هایی از این فیلم ها می توانید بر روی"  دانلود چند نمونه از محصول "  در پایین کلیک نمایید تا فایل تصویری کم حجم شده با کیفیت پایین آن را مشاهده نمایید. ( کیفیت تصویر فایل اصلی بسیار بالاتر می باشد و فایل نمونه محصول صرفا به دلیل سریع دانلود شدن با کیفیت پایین عرضه شده است )

پیشنهاد:
این مجموعه فیلم های فوق العاده معماری شامل 13 فیلم از 30 فیلم کل مجموعه فیلم های Arte می باشد در صورتی که شما به این مجموعه فیلم ها علاقه مندید سایر فیلم های این مجموعه را می توانید در صفحات زیر مشاهده و خرید نمایید:

فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه دو – فیلم های 13 تا 23
http://www.mah3d.com/item.aspx?in=97


فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte - مجموعه سه – فیلم های 24 تا 30
http://www.mah3d.com/item.aspx?in=98
حجم :   1DVD 
دانلود چند نمونه از محصول  :        دانلود
چند تصویر از محصول :
قیمت9000 تومان   HyperLink
بازگشت به صفحه گروه محصول »
روش خرید پستی:
در این روش کالای درخواستی شما به وسیله پیک (برای تهران و شهرهای بزرگ) یا پست پیشتاز (برای شهرستان ها) با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای شما ارسال می شود و شما بعد از دریافت کالا مبلغ مورد نظر و هزینه ارسال را به مامور پرداخت می نمایید. برای اینکار روی لینک "خرید پستی" کلیک و وارد سبد خرید خود می شوید. در این مرحله در صورتی که چندین محصول را می خواهید انتخاب کنید با زدن دکمه "افزودن محصول" یا "back" دوباره وارد صفحه محصولات شده و کالای بعدی را انتخاب نمایید. حال بعد از اطمینان از کالای انتخابی و تعداد ، شهر مورد نظر خود را وارد نمایید و دکمه "نهایی کردن خرید" را می زنید. در صفحه جدید مشخصات خود را طبق آنچه خواسته شده وارد نمایید. در پایان به شما یک شماره شناسه سفارش داده می شود که این شماره را برای پیگیری های بعدی تا تحویل گرفتن محصول نزد خود نگه دارید. در صورتی که در دریافت سفارش خود با تاخیر نامعقولی مواجه شدید به آدرس http://tntsearch.post.ir و http://www.iranmc.org مراجعه نمایید و یا با ما تماس بگیرید و از ثبت مجدد سفارش خود جدا خودداری کنید.
 
نظرات

پیمان   - 1391/6/16
تشکر بسیار و امید به بزرگتر و بهتر و کامل تر شدن این مرجع معماری شرایط حمایت برای پایداری این سایت رو بگید که ما هم کمک کنیم. از مستندات و مجلات ممنون و اگر کامل تر بشوند برای خرید هم حاضریم... و بیشتر ممنون میشیم. موفق باشید.
ایمیل : p.sattary@gmail.com

        
پیوندها : فیلم معماری ،فیلمهای معماری ،فیلم های معماری ،مشاهیر معماری ،آثار معماری ،فیلم مستند معماری ،مستند معماری ،مستند های معماری ،خرید مستند های معماری ،خرید فیلم معماری ،مجموعه مستندهای معماری ،مجموعه های تخصصی معماری ،معماری ،مشاهیر معماری ،برترین آثار معماری ،معماران برتر ،مدرسه باوهاس ،مدرسه معماری ،آلوارو سیزا ،فامیلیستر ،مجتمع مسکونی فامیلیستر ،جان نوول ،ژان نوول ،نماسوس ،ژرژ پمپیدو ،ژرژ پامپیدو ،جرج پمپیدو ،جرج پامپیدو ،مرکز جرج پامپیدو ،رنزو پیانو ،ریچارد راجرز ،جیان فرانکو فرانچینی ،اتو واگنر ،پست مرکزی وین ،فرانک لوید رایت ،لوید رایت ،کارخانه واکس جانسون ،امانوئل روکو ،اومبرتو ،گالری اومبرتو ،کالاتراوا ،سانتیاگو کالاتراوا ،ایستگاه لیون ساتولاس ،ایستگاه لیون ،ساتولاس ،پیتر زومتر ،زومتر ،حمام آب گرم ،حمام آب گرم پیتر زومتر ،کاردینال مازارین ،مدرسه هنرهای زیبای پاریس ،دانیل لیبسکیند ،لیبسکیند ،موزه یهود ،موزه یهود برلین ،موزه یهود دانیل لیبسکیند ،چالرز گارنیه ،اپرای گارنیه ،گروپیوس ،Walter Gropius ،Bauhaus ،Alvaro Siza ،School Architecture ،Lodging ،Jean Nouve ،Nemausus ،Renzo Piano ،Richard Rogers ،Georges Pompidou ،Otto Wagner ،Vienna Savings ،Frank Lloyd Wright ،Wax Administrative Building ،Galleria Umberto ،Santiago Calatrava ،Satolas TGV ،Peter Zumthor ،Thermae of Stone ،Beaux Art ،Daniel Libeskind ،Jewish Museum ،Charles Garnier ،Opera Garnier ،ARTE ،Architectures ،
Design by amirgh.com since 2004 rights reserved
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.