گروه ها
فیلم های مستند معماری جهان
فیلم های مستند معماری ایران
ایبوک کتاب مجله معماری
دیتیل - عناصر و جزییات
اتوکد و فونت
کارشناسی ارشد سراسری
اسکیس طراحی راندو نقاشی


آموزش نرم افزار های معماری
نرم افزار های معماری
ای بوک و کتاب نرم افزار های معماری


متریال
آبجکت سه بعدی آرک مدل - Archmodel
آبجکت سه بعدی آر پی سی - RPC
آبجکت های سه بعدی Dosch Design
آبجکت ها اتومبیل


تصاویر کاغذ دیواریمحصولات مرتبط
فیلم ایران من – طعم ایران - A Taste of Iran
فیلم ایران من – طعم ایران - A Taste of Iran
دانلود فیلم از شهیاد تا آزادی – مهندس حسین امانت
دانلود فیلم از شهیاد تا آزادی – مهندس حسین امانت
فیلم های آثار کهن معماری ایران - تخت جمشید - پاسارگاد  - نقش رستم - فیروزآباد
فیلم های آثار کهن معماری ایران - تخت جمشید - پاسارگاد - نقش رستم - فیروزآباد
دانلود فیلم مستند زلزله تهران چند درجه ریشتر !؟
دانلود فیلم مستند زلزله تهران چند درجه ریشتر !؟
فیلم نگاهی به معماری سازگار لافت - فرهنگ ، طبیعت معماری قشم
فیلم نگاهی به معماری سازگار لافت - فرهنگ ، طبیعت معماری قشم
انیمیشن معماری مسجد امام ( شاه ) اصفهان
انیمیشن معماری مسجد امام ( شاه ) اصفهان
مصاحبه تلویزیونی مهندس سید هادی میرمیران
مصاحبه تلویزیونی مهندس سید هادی میرمیران
فیلم مستند شكوه تخت جمشيد – بازنمايي حكومت هخامنشيان و  تخت جمشيد
فیلم مستند شكوه تخت جمشيد – بازنمايي حكومت هخامنشيان و تخت جمشيد
فیلم مستند هفت رخ فرخ ايران – بازنمايي آثار هفت دوره از تمدن ايران
فیلم مستند هفت رخ فرخ ايران – بازنمايي آثار هفت دوره از تمدن ايران
بازدید:     23924
نام محصول:     انیمیشن معماری مسجد امام ( شاه ) اصفهان
شرکت سازنده :   http://www.etereaestudios.com/
قیمتمجانی  
توضیحات :  

پیشنهاد: این محصول کاملا رایگان می باشد و شما می توانید آن را دانلود نمایید ، اگر شما به فیلم های معماری علاقمندید و به دنبال یک مجموعه مناسب از فیلم های معماری می باشید می توانید تعداد 13 فیلم از آثار برجسته معماری جهان را در " فیلم های مستند از شاهکار های معماری جهان - کانال Arte " را با قیمت بسیار مناسب به صورت یکجا بر روی یک دی وی دی خریداری نمایید.
 برای اطلاع از جزییات این محصول فوق العاده و لیست فیلم های موجود در این مجموعه به صفحه  http://www.mah3d.com/item.aspx?in=96 مراجعه نمایید.


این انیمیشن ، یک نمونه فوق العاده زیبا و حیرت انگیز مدلسازی شده از مسجد امام اصفهان ، البته با دخل و تصرف در اصل بنا و توجه به جزییات مسجد و فضای روحانی آن ، می باشد که توسط یک گروه طراح ایتالیایی ساخته شده است.

این انیمیشن کوتاه 3 دقیقه ای ، نمونه ای از یک پروژه ای بزرگ و موفق از واقعیت مجازی می باشد که به کمک ابزار مدرن دنیای امروز ، کامپیوتر ،  شما را در آن فضای روحانی و ربانی دنیای کهن قرار داده و ذهن شما را به پرواز در دنیای خیال دعوت می کند.
این انیمیشن برای دوستاران معماری ، دانشجویان این رشته و طراحان پیشنهاد می گردد.

 

پسوورد فایل زیپ: www.mah3d.com

مختصری در ارتباط با مسجد امام اصفهان:
مسجد امام یا مسجد شاه که به مسجد جامع عباسی نیز شهرت دارد یکی از مساجد میدان نقش جهان اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌شمارمی‌رود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است.

این مسجد که در ضلع جنوبی میدان امام قرار دارد در سال ۱۰۲۰ هجری به فرمان شاه‏ عباس اول در بیست و چهارمین سال سلطنت وی شروع شده و تزئینات و الحاقات آن در دوره جانشینان او به اتمام رسیده است.
معمار مهندس آن استاد علی‏اکبر اصفهانی و ناظر ساختمان محب‏علی بیک الله بوده‌اند. و خوشنویسانی چون علیرضا عباسی، عبدالباقی تبریزی، محمد رضا امامی، محمد صالح امامی در آن کتیبه‌نگاری کرده‌اند.

این بنا نمایانگر اوج یک هزار سال مسجد سازی در ایران است. سنتهای شکل‌دهی، آرمان‌ها، شعایر و مفاهیم دینی، نقشه که از انواع قدیمیتر و ساده‌تر به‌آرامی کمال یافته، عناصر بزرگ ساختمانی و تزیینات همه در مسجد شاه با عظمت و شکوهی که آنرا در شمار بزرگترین بناهای جهان قرار داده، تحقق و یگانگی یافته است.
جلوخان رو به شمال است، همچنانکه ضرورت میدان بوده، ولی از آنجا که محراب می باید رو به قبله باشد (یعنی شمال شرقی به جنوب غربی) برای جلوگیری از قناس شدن سلیقه و دقت زیادی لازم بود. این مشکل با موفقیت حل شده. شخص از جلوخان وارد دهلیزی عالی می‌شود که از ویژگیهای بناهای تاریخی ایران از زمانها قدیم بوده است. این دهلیز مدور است و از این رو هیچ جهتی ندارد و می‌تواند مانند پاشنه‌ای باشد که محور بنا بر روی آن بچرخد. دهلیز رو به طاق بلند ایوان شمالی باز می‌شود و از عمق تاریک آن انسان ناگهانم حیاط روشن از آفتاب را می‌بیند. در آن سوی حیاط سر در وسیع شبستان قرار دارد، دروازه‌ای به جهان دیگری از شکوه و قدرت متمرکز.

نقشه پی و ساختمان بنا هر دو نشان دهنده اعتقاد به سادگی در اسلام است و مفهومی بنیادی را نمایان و بیان می‌کند، که همانا برادری و برابری مومنان را که همگی از دسترسی بی‌واسطه به رحمت خداوندی برخوردار شده‌اند. حرکت و ارتباط در همه جا تسهیل شده و در هیج جا مانعی وجود ندارد. کف مسجد هیچ پله، نرده یا صفه‌ای ندارد. هیچ در بسته‌ای دیده نمی‌شود، هیچ دالان تونل مانند، جایگاه همسرایان، غلام گردشی، هیچ ساختار جداگانه‌ای مانند مذبح، هیچ فضای اختصاصی، هیچ جایگاه ممتاز وجود ندارد، درست همان طور که هیچ مراسم اختصاصی، هیچ شی مقدس و هیچ سلسله مقامات دینی موجود نیست.
طاقهای بلند و وسیع و تقاطعهای عالی و خوش آهنگ انحناهای تند فضاهایی را نشان می‌دهد که آزادانه تا محراب، همچون موجهایی در یکدیگر فرو می‌روند. نمازگزاران، وقتی که به نماز جماعت ایستاده اند و یا به تنهایی در فضای ارتباطی پدید آمده شرکت جسته‌اند، یکدیگر را می‌بینند. آگاهی متقابل و عبادت مشترک هسته اصلی اسلام است و در اینجا ساختمان در خدمت دین در آمده است.

تزیینات عمده این مسجد از کاشیهای خشت هفت رنگ است. در مدرسه جنوب غربی مسجد قطعه سنگ ساده‏ای به شکل شاخص در محل معینی تعبیه شده است که ظهر حقیقی اصفهان را در چهار فصل سال نشان می‏دهد و محاسبه آن را شیخ بهائی دانشمند، فقیه و ریاضیدان معروف عهد شاه عباس انجام داده است.
 
قسمت هایی از تصاویر این انیمیشن را در پایین مشاهده می نمایید همچنین برای بازدید کنندگان سایت این انیمسشن زیبا برای دانلود قرار داده شده است که شما می توانید برای دانلود آنبر روی "  دانلود محصول "  در پایین کلیک نمایید تا فایل تصویری با فرمت avi را دانلود نمایید.

پسوورد فایل زیپ: www.mah3d.com

حجم :   27MB 
دانلود محصول  :        دانلود
چند تصویر از محصول :
قیمتمجانی  
بازگشت به صفحه گروه محصول »
 
نظرات

خانم fereshteh ، اگر صدای تصویر فیلم را ندارید از نرم افزار دیگری برای اجرای انیمشن استفاده نمایید ، مثلا نرم افزار GomPlayer ، نرم افزار سبک و مجانی می باشد که اینگونه فایل ها را بدون هیچ گونه مشکلی نمایش می دهد. این نرم افزار را با یک سرچ از اینترنت دانلود نمایید.
ایمیل : info@mah3d.com


memarjavan   - 1390/9/6
دمتون گرم عالی بود

پسوورد فایل همانطور که ذکر شده است: WWW.MAH3D.COM
ایمیل : info@mah3d.com
جواب درست

مرتضی   - 1391/5/12
واقعا حرف نداره
ایمیل:mor.malekpoor@gmail.com

mostafa   - 1391/6/19
تشکر فراوان استفاده کردیم.


farhad91star   - 1392/1/30
سلام خوب بود ولي اگه از تمام ميدان تصوير بود خيلي محشر ميشد

        
پیوندها : فیلم معماری ،فیلمهای معماری ،فیلم های معماری ،مشاهیر معماری ،آثار معماری ،فیلم مستند معماری ،مستند معماری ،مستند های معماری ،خرید مستند های معماری ،خرید فیلم معماری ،مجموعه مستندهای معماری ،مجموعه های تخصصی معماری ،معماری ،مشاهیر معماری ،برترین آثار معماری ،معماران برتر ،انیمیشن معماری ،مسجد امام اصفهان ،مسجد شاه اصفهان ،فیلم انیمیشن مسجد امام اصفهان ،فیلم انیمیشن مسجد شاه اصفهان ،میدان نقش جهان ،معماری مسجد امام اصفهان ،معماری مسجد شاه اصفهان ،
Design by amirgh.com since 2004 rights reserved
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.